Mladi igralci Radovljice so v prvem krogu nadaljevanja prvenstva gostili favorizirano ekipo Cerkelj, ki zaseda visoko drugo mesto na prvenstveni lestvici. Po dvomesečnem premoru brez prvenstvenih tekem, so naši fantje tekmo začeli zelo odločno v obrambi, a tega v prvi polovici tekme niso znali najbolje unovčiti v napadu, kjer so igrali preveč v krču, a kljub temu na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti. Uvodne minute drugega polčasa so pripadale gostom, ki so izid poravnali na sedemnajst, nakar je sledilo odličnih deset minut domače ekipe, ki je z delnim rezultatom 7:1 povedla s 24:18, kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. Izkušeni gostje so se v nadaljevanju tekme še nekajkrat približali na dva zadetka zaostanka, popoln priključek pa so jim preprečili bojeviti domači fantje in se po zadnjem sodniškem pisku, nepričakovano a povsem zasluženo, veselili zmage v gorenjskem obračunu.

RK Radovljica : RK Cerklje 36:33 (16:14)

Radovljica-Cerklje 6. februar 2016_2

Zopet sledi nekoliko daljši prvenstveni premor, naši fantje naslednjo tekmo igrajo 27.2. ko odhajajo na gostovanje v Veliko Nedeljo. Upam, da bomo premor izkoristili kar se da dobro, dokončno sanirali poškodbe, ki nas pestijo, pridno trenirali in že na naslednji tekmi prikazali še boljšo igro.

Avtor: Jože Cuderman

• Člani: Gor.Radgona-Radovljica 15.11.2013_3