Mlajši dečki B ostajajo v svoji polfinalni skupini še neporaženo, tokrat so v domači dvorani uspeli zmagati proti izjemni ekipi iz Novega mesta.

RK Radovljica : MRK Krka; 24 : 21 (10 : 11)

Z današnjo tekmo so se za naše fante pričele povratne tekme v polfinalni skupini A. Fantje so prvi del zaključili s težko priborjeno zmago, drugi del so odprli, ravno tako s težko priborjeno, a zasluženo zmago.

Dejstvo je, da je bila danes Krka povsem drugačen nasprotnik kot na prvem srečanju v Novem mestu. Krkaši so igrali bistveno bolj motivirano, gibljivo in izjemno tekoče v napadu, čvrsto v obrambi.

Naši fantje so tekmo odprli odlično, vodili z rezultatom 4:0, a so vztrajni igralci iz Novega mesta ta rezultat lovili postopoma in upravičeno na odmor odšli z golom prednosti. Prva polovica drugega polčasa je povsem pripadla gostom, ki so vodili že s tremi zadetki prednosti in marsikomu se je morda upravičeno že lahko porajal dvom o magi domačih fantov. Z dokaj zrelo igro v zadnjih desetih minutah srečanja in solidnim upoštevanjem navodil s klopi so fantje uspeli tekmo obrniti v svojo korist in vknjižiti nov par točk. Prepričani smo, da smo srečanje uspeli preobrniti in se rešiti iz rezultatskega zaostanka zgolj na račun naših izkušenj, ki si jih pridobivamo na različnih tekmovanjih (DP, prijateljske tekme, mednarodni turnirji).

Žal opozorila po zadnji tekmi proti Škofljici in v vsem vmesnem obdobju ne najdejo pravega mesta pri naših fantih. Tekma se od tekme razlikuje, vsaka tekma je svoje poglavje. Nihče ni nepremagljiv. Vse skupaj nas čaka še ogromno dela, da bomo uspeli doseči nivo na katerem bo prostor izključno samo za spoštovanje vsakega nasprotnika, za ukvarjanje s svojo predstavo, za maksimalen pristop, maksimalno disciplino in pripadnost ekipi.

Izključno samo delo na treningih, ki bo temeljilo na medsebojnem spoštovanju, spoštovanju ekipe in kluba bo lahko prineslo dolgoročen napredek in z njim povezane uspehe na tekmovalnem področju. Verjamemo, da so ti fantje sposobni dosegati odlične rezultate, v klubu se bomo vseskozi trudili, da bodo vsi člani našega kluba imeli možnosti primernega razvoja.

Naši fantje se bodo prihodnji tekmovalni vikend v domači dvorani pomerili s sovrstniki iz Kozine, gre za peto zaporedno polfinalno srečanje in hkrati zadnje domače srečanje v naši polfinalni skupini v tej sezoni.
Avtor: Rok Vidic

• Dan rokometa, september 2013_10