8.3.2015 - Mlajši dečki B so odigrali svojo prvo tekmo v polfinalu letošnjega DP. V polfinalni skupini kjer so poleg naših fantov še igralci iz Škofljice, Kozine in Krke iz Novega mesta so na gostovanju pri slednjih zabeležili prepričljivo zmago.

RK Krka : RK Radovljica; 12 : 24 (5 : 13)

Tokratna nasprotnika sta se v letošnji sezoni srečala drugič, prvič v polfinalu močnega mednarodnega turnirja v Monoštru na Madžarskem, kjer so naši fantje slavili s štirimi zadetki prednosti in tokrat.

Odločenost in želja najmlajših igralcev našega kluba, ki nastopajo v DP po osvojitvi dveh točk je bila tokrat vidna že na zbornem mestu ob odhodu na izjemno pomembno gostovanje. Fantje so bili izjemno osredotočeni na svojo nalogo. Zadovoljni smo lahko z dejstvom, da so v večjem delu tekme upoštevali dogovore in navodila, da je bilo nihanj v njihovi igri tokrat precej manj kot običajno, a žal še vedno precej. Ravno nihanja v igri so trenutno največja težava ekipe MDB Radovljica, želimo si večje konstantnosti, ki jo bomo zagotovo v bodoče pridobivali z uspešnim delom na treningih in uspešnimi nastopi na tekmah.

Ključ do tokratne zmage, ob izjemnem vratarju Maticu Urevcu je bila čvrsta, agresivna in zelo gibljiva igra v obrambi. Trikrat na tekmi je bila naša ekipa z igralcem manj, med tem, ko so bili gostitelji na celotnem srečanju izključeni le enkrat. Prehod iz obrambe v napad je bil tokrat na precej zadovoljivem nivoju, ravno tako napad na postavljeno obrambo, a je potrebno opozoriti, da so bili fantje na trenutke premalo zbrani pri zaključnih strelih. Bistvo je, da ima ta ekipa še precej možnosti za napredovanje, tega dejstva smo lahko veseli, saj so že sedaj precej uspešna ekipa.

Ponovno se je za izjemno pomembno in pravilno pokazalo dejstvo, da se fantje udeležujejo različnih turnirjev doma in v tujini. Z udeležbo na turnirjih pridobivajo izkušnje in se močneje povezujejo ter postajajo ekipa.

Fante v naslednjem krogu čaka še eno gostovanje, in sicer odhajajo k igralcem iz Kozine, kjer se bodo v Modri dvorani pomerili z vrstniki iz RK Jadran 2009 Hrpelje - Kozina.

Avtor: Rok Vidic

• Člani - Sežana-Rad 5.10.2013_5