Mlajši dečki A so odigrali zaostalo tekmo, gostovali so na Galjevici pri igralcih Krim - Olimpije. Zadnja tekma naših fantov preteklo soboto se je končala v korist gostov. Tokrat smo opravičeno pričakovali trd boj, na koncu so bili bolj pogumni gostitelji in povsem zasluženo še drugič v tej sezoni uspeli premagati naše fante.

Krim - Olimpija : Radovljica; 21 : 20 (12 : 9)

Vložek za naše fante je bil velik, morebitna zmaga bi še ohranjala upe za uvrstitev v dodatne kvalifikacije za nastop v polfinalu DP. Radovljičani so bili odločeni skozi celotno tekmo, da bodo uspeli osvojiti obe točki, žal so na kocu ostali praznih rok. Kljub dejstvu, da so v prvem medsebojnem srečanju to sezono v domači dvorani izgubili s šestimi zadetki razlike tokrat z rezultatom nikakor ne moremo biti zadovoljni. Glede na potek tekme smo imeli dovolj priložnosti, da bi srečanje obrnili v svojo korist, premalo zbranosti pri zaključnih strelih je glavni razlog za tokratni poraz. Obramba je večji del srečanja delovala solidno, seveda si vsi skupaj želimo še bolj čvrste obrambne igre. napake v napadu in nezbranost pri zaključnih strelih - oboje skupaj lahko razumemo tako, kot je navedeno v naslovu, da je zmanjkalo poguma, poguma vzeti ponujenega.

Napredek v igri? Vsekakor. Razlog za opazen napredek? Dobro delo na treningih in udeležba na mednarodnih turnirjih. Kombinacija obojega se pozna pri igri naših fantov. Kanček več poguma bomo dobili le s trdim in dobrim delom na treningih vsakega posameznika ter udeležbo na še več mednarodnih turnirjih. Glede udeležbe na turnirjih velja zahvala v prvi vrsti staršem fantov, ki nam vsem skupaj (igralcem, KLUBU in trenerjem) to omogočajo, omogočajo športni razvoj posameznikov in krepitev ekipnega duha. Obiskovanje turnirjev poleg predhodno naštetega pomeni tudi promocijo RK RADOVLJICA in lažje pridobivanje oziroma navduševanje novih fantov za naš lep, atraktiven šport.

Avtor: Rok Vidic

• Člani: Pomurje-Radovljica 21.12.2013_1_1