Fantje letnika 2002 in 2003 so se udeležili močnega mednarodnega turnirja v Poreču namenjenega igralcem rojenim leta 2002. Turnir se je odvijal v izjemno lepi športni dvorani Žatika, ki je bila zgrajena za svetovno prvenstvo v rokometu leta 2009 za moške.

Turnir v Poreču, december 2014 - letnik 2002_2 Turnir v Poreču, december 2014 - letnik 2002_1

Turnir je potekal dva dni, v soboto smo v skupinskem delu odigrali štiri tekme od tega smo tri zmagali, z domačini smo tekmo izgubili. Tri zmage in poraz so pomenile uvrstitev v polfinale turnirja, ki je skupaj s tekmami za končno razvrstitev potekal v nedeljo. V zaključnem delu turnirja, polfinale in tekma za tretje mesto smo morali obakrat priznati premoč nasprotnikom in smo tako osvojili končno četrto mesto. V dveh dneh smo odigrali šest tekem, štiri s hrvaškimi ekipami, dve s slovenskimi, od Slovenj Gradca smo bili tokrat boljši, v polfinalu smo izgubili proti izjemnim Trebanjcem, ki po videnem sodeč sodijo v najožji krog favoritov za F4 v DP v svoji starostni kategoriji.

Zadovoljni? Zagotovo, saj smo si ponovno nabrali nove, pomembne izkušnje. v manj kot 24 urah smo odigrali šest kvalitetnih srečanj z različnimi nasprotniki. Pomembno je, da so na vseh tekmah vsi fantje dobili priložnost za igro, hkrati je zelo pomembno spoznanje, da smo izkušnje iz turnirja v Monoštru uspeli prenesti na tokratni turnir in jih zagotovo tudi nadgraditi. V igri naših fantov je še vedno zaznati precej nihanj, predvsem bode v oči pristop na posameznih tekmah, saj se fantje še vedno premalo zavedajo, da je potrebno vsako tekmo odigrati maksimalno resno in borbeno, ne glede na nasprotnika. Končno četrto mesto je za našo ekipo uspeh ob dejstvu, da smo fizično šibkejši od velike večine naših nasprotnikov, saj je ekipa po večini sestavljena iz fantov rojenih leta 2003.

Zelo zadovoljni in hkrati ponosni smo v RK Radovljica z obnašanjem naših fantov. Vsi fantje so izjemno lepo vzgojeni in z njimi ni nikakršnih vedenjskih težav. Hkrati smo v RK Radovljica veseli, da starši svoje otroke podpirate in jim omogočate udeležbo na tovrstnih turnirjih doma in v tujini. Prepričani smo, da se bomo skupaj v bodoče lahko veselili novih uspehov. Najpomembneje je, da smo se tudi tokrat domov vrnili zdravi, brez poškodb in polni novih, prijetnih vtisov ter spominov.
Avtor: Rok Vidic

• Trbovlje 29.9.2013_6