8.11.2014 - Mlajši dečki B našega kluba so odigrali šele svojo drugo tekmo v DP, šlo je za drugo zaporedno gostovanje. Naši fantje so gostovali pri vrstnikih iz Železnikov in jih visoko premagali.

Na tekmo smo šli v precej okrnjeni zasedbi zaradi bolezni in igranja na tekmi višje starostne kategorije so manjkali trije fantje. Tokrat je šlo za precej specifično tekmo, saj smo igrali v zelo majhni telovadnici tamkajšnje osnovne šole. Naši fantje so se kljub neobičajnim razmeram na igralno okolje zelo hitro navadili in odigrali korektno tekmo.

Ne glede na visoko razliko na koncu ne moremo biti v celot zadovoljni s prikazanim naših fantov. Preveč je bilo storjenih napak v igri v napadu pri podajah in lovljenju žoge. Dogovor je bil, da bomo v obrambi igrali na način, da bomo z gibanjem zapirali prostor in onemogočali nasprotniku prihajati v ugodne pozicije za strel. S tem delom igre moramo biti najbolj zadovoljni, saj fantje niso odigrali tako kot znajo. Zavedati se je potrebno, da bodo prišla srečanja, ko nam bodo nasproti stale enakovredne ekipe, takšne tekme lahko uspešno igramo izključno ob predpostavki, da bo igra v obrambi na najvišjem možnem nivoju.

Že v četrtek fantje odhajajo na svoje tretje gostovanje, odhajajo k vrstnikom v Cerklje. S tem gostovanjem bomo v tej starostni kategoriji zaključili z gostovanji v skupinskem delu DP v kategoriji mlajših dečkov B.
Avtor: Rok Vidic

• Člani: Radovljica-Koper 9.11.2013_9